وکیل مالیات بر ارث در تهران [هزینه بهترین وکیل + مشاوره]

 1. خانه
 2. وکیل مالیات بر ارث در تهران [هزینه بهترین وکیل + مشاوره]
وکیل مالیات بر ارث

وکیل مالیات بر ارث نقش کلیدی در جریان های قانونی و روند دادرسی پرونده های مربوط به ارث و میراث دارد. این وکلا باید از دانش تخصصی در حوزه قوانین مربوط به سهم الارث برخوردار باشند. در واقع به دلیل حساسیت های مربوط به حوزه ارث و میراث، یک وکیل مالیات بر ارث با وکلای پایه یک دادگستری متفاوت است و باید از دانش و سابقه بیشتری در حوزه تخصصی خود بهره‌مند باشد. مالیات بر ارث یکی از موضوعات پر بحث در حوزه حقوق است. برای آن که در روند تعیین مالیات بر ارث مشکلی صورت نگیرد، توصیه می شود از وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث کمک گرفته شود. انتخاب یک وکیل با سابقه و متخصص در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است. موسسه ارث تکس این فرصت را فراهم آورده است تا متقاضیان امکان دریافت مشاوره رایگان از بهترین وکیل جهت مالیات بر ارث را داشته باشند. شما می توانید سوالات خود را در زمینه مالیات بر ارث با وکلای خبره مجموعه در میان بگذارید و راهنمایی های لازم را در هر مرحله از پرونده خود دریافت کنید. برای آشنایی بیشتر با وظایف وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث در ادامه همراه ما باشید.

برای ارتباط مستقیم با وکیل مالیات بر ارث و دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

 

وکیل مالیات بر ارث کیست؟

زمانی که فردی فوت می کند، وراث و افراد بازمانده او باید اقدامات مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند. این امر سبب می شود تا وراث متوفی به طور رسمی مشخص شوند. ورثه‌ی متوفی بعد از دریافت انحصار وراثت، موظف هستند تا در طول یک سال به سازمان امور مالیاتی محل سکونت فرد متوفی مراجعه کرده و اظهارنامه ای را تبیین کنند. احقاق حقوق ورثه در زمینه ارث و وصیت، وظیفه وکیل مالیات بر ارث است. وکیل مالیات بر ارث فردی است که از دانش و تخصص بالایی در زمینه مسائل ارث و میراث برخوردار است. این وکلا علاوه بر داشتن مدرک وکالت در رشته حقوق باید دانش کافی در مورد ارائه دفاعیه، دادخواست و اسناد حقوقی حوزه مالیات بر ارث را داشته باشند. در اظهارنامه ای که وکیل مالیات بر ارث جمع آوری می کند، باید اطلاعاتی زیر آورده شود :

 • مشخصات هویتی متوفی و ورثه
 • مشخصات مکانی متوفی و ورثه
 • مشخصات هویتی و مکانی وراث حین فوت
 • اموال و دارایی و بدهکاری ها
 • هزینه های کفن و دفن
 • واجبات عبادی و دیون متوفی نظیر مهریه همسر

در صورت که در مورد روند جریانات پرونده های مالیاتی خود دچار ابهام هستید، مشاوران و متخصصین موسسه ارث تکس با ۲۰ سال تجربه در زمینه مالیات بر ارث، پاسخگوی سؤالات شما در این حوزه هستند. برای مشاوره رایگان با وکیل مالیات بر ارث می توانید با شماره زیر تماس بگیرید و از متخصصین موسسه ارث تکس راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

مزایای بهره‌مندی از وکیل مالیات بر ارث

ممکن است برای شما نیز این سوال مطرح شده باشد که آیا مالیات بر ارث بر روی تمامی دارای و اموال متوفی اعمال می شود و یا برخی از اموال از مالیات معاف هستند؟ چه کسانی باید مالیات بر ارث بپردازند؟ مبلغ آن چقدر است؟ چه مدارک و مراحلی نیاز است؟ و بسیاری سوال دیگر در رابطه با مالیات ارث را میتوانید از وکیل مربوطه بپرسید.

در موارد دیگر که در لیست ذکر خواهیم کرد شما می تواند از ابتدای پرونده خود از وکیل جهت مالیات بر ارث کمک بگیرید. این وکلا در تمامی جریانات پرونده همراه شما خواهند بود تا پرونده به موفقیت برسد. مسائل مربوط به مالیات بر ارث، جزو مباحث پیچیده حقوقی هستند. بنابراین، اگر بخواهید شخصاً برای حل مسائل خود اقدام کنید ممکن است قادر به اتمام جریانات نباشید و یا مستلزم صرف هزینه و زمان بیشتری باشید. این در حالی است که وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث می تواند تمامی اسناد حقوقی، دادخواست ها، شکوائیه ها و لوایح را به دقت و در یک چارچوب قانونی تنظیم کند و آن‌ها را در زمان تعیین شده به دادگاه ارائه دهد. در نتیجه، کمک گرفتن از وکیل جهت مالیات بر ارث به شما این اطمینان را می دهد که جریانات و مراحل مختلف پرونده با موفقیت به پایان خواهند رسید.

بهترین وکیل مالیات بر ارث تهران

شما می توانید بهترین وکلای مالیات بر ارث را برای پرونده های خود پیدا کنید. نکته مهم این است که وکیل جهت مالیات بر ارث باید تسلط کافی بر روی قوانین و الزامات داشته باشد و بتواند این قوانین را به زبان ساده در اختیار موکلان خود قرار دهد. در اغلب موارد، موکلان دانشی در زمینه قوانین مربوط به مالیات بر ارث ندارند. این وظیفه وکیل برای مالیات بر ارث است تا این قوانین و چالش های قضایی را مو به مو به افراد شرح دهد تا آن‌ها بتوانند دید شفافی از روند پرونده به دست آورند. این امر تنها زمانی امکان پذیر است که وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث زبان حقوقی را به خوبی درک کرده باشد و بتواند آن را به سادگی انتقال دهد. وکلایی که تنها دارای دانش تئوری هستند و سابقه کافی در این حوزه ندارند، ممکن است نتوانند پرونده را در مدت زمان معین به نتیجه برسانند و یا دچار شکست در مراحل مختلف شوند. با انتخاب یک وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث حاذق می توانید از خسارات مالی جلوگیری کنید و پرونده خود را سریع تر به نتیجه برسانید.

از این رو وکلای گروه تخصصی ارث تکس متخصص در زمینه مالیات بر ارث به عنوان بهترین وکیل مالیات بر ارث تهران دور هم جمع شده اند تا همه مشکلات شما در این رابطه را حل کنند.

بهترین وکیل مالیات بر ارث تهران

هزینه وکیل مالیات بر ارث

هزینه و حق الزحمه وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث موضوعی است که قبل از شروع پرونده خود باید با آن آشنایی داشته باشید. فاکتورهای مختلفی بر روی هزینه وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث تاثیرگذار هستند. از مهم‌ترین این فاکتورها می توان به کمیت و پیچیدگی های پرونده اشاره کرد. علاوه بر این، در صورتی که موکل در شهری غیر از تهران ساکن باشد و بخواهید از وکلای تهرانی کمک بگیرد، نیاز به پرداخت هزینه های اضافه خواهد داشت چرا که وکیل باید به شهر مورد نظر سفر کند. وکیل مالیات بر ارث باید علاوه بر دانش کافی، از سابقه فعالیت بر روی انواع پرونده های مربوط به ارث نیز برخوردار باشند. سابقه و کیفیت کار وکیل مالیات بر ارث نیز بر روی هزینه نهایی تاثیرگذار خواهد بود. نحوه پرداخت حق الوکاله نیز قابل توافق است. بر اساس عرف، بخشی از هزینه حق الوکاله در ابتدا و بخشی دیگر در انتهای پرونده پرداخت می شود.

نحوه محاسبه ارزش اموال و دارایی ها

یکی از موارد مهمی که در روند انحصار وراثت توسط وکیل برای مالیات بر ارث باید در نظر گرفته شود، نحوه محاسبه ارزش اموال و دارایی ها و مالیات متوفی است. بر طبق قانون قدیم مالیات بر ارث، اظهارنامه کلیه اموال متوفی به صورت یکجا محاسبه می شده است. در این شرایط ورثه برای انتقال اموال به خود، مجبور به پرداخت هزینه های قابل توجهی با عنوان مالیات بوده اند. اما بر اساس قوانین جدید، هیچ لزومی مبنی بر تعیین تکلیف همه دارایی ها به صورت یکجا وجود ندارد. از همین رو، وکیل برای مالیات بر ارث می تواند تنها بخشی از دارایی ها را در مدت زمان معین به ورثه منتقل کرده و باقی اموال را در زمان دیگری تعیین تکلیف کند. وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث باید ارزش دارایی ها را با توجه به قیمت روز محاسبه کند. از همین رو، در صورت تأخیر در روند انحصار وراثت، مالیات کاهش پیدا نخواهد کرد.

مشاوره رایگان با وکیل مالیات بر ارث

برای کسب اطلاعات کامل در مورد مدارک مورد نیاز وکیل مالیات بر ارث، این فرصت را دارید تا از مشاوره رایگان موسسه ارث تکس بهره‌مند شوید. موسسه ارث تکس اینجاست تا با معرفی وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث به شما، روند پرونده انحصار وراثت و مالیات بر ارث شما را سهل کرده و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهد. برای دریافت مشاوره رایگان، می توانید کافیست با شماره  زیر در تماس باشید و از وکیل برای مالیات بر ارث مجرب مجموعه، راهنمایی و مشاوره دریافت نمایید.

۵/۵ - (۶ امتیاز)

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام خسته نباشید ببخشیبد یه سوال داشتم وکیل مالیات بر ارث میتونه راه حل بهمون بده تا مالیات کمتری بپردازیم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست